index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
14.05.2019  9:09:55    |         4  
Massimiliano Allegri (na zdjęciu) pojawił się na turyńskich Targach Książki, by promować napisaną przez siebie pozycję zatytułowaną E molto semplice (pol. To bardzo proste). Szkoleniowiec Juventusu unikał rozmów o swojej przyszłości, chętnie jednak wypowiadał się na tematy piłkarskie.

Allegri podkreślał, że choć w swojej trenerskiej karierze miał kontakt z wieloma gwiazdami, numerem jeden zdecydowanie jest Cristiano Ronaldo. "Pod względem mentalności jest przynajmniej o poziom wyżej niż inni. Codziennie wynajduje sobie osobiste cele, robi to na własną rękę. Dla piłkarza, który wygrał praktycznie wszystko trudno jest w wieku 34 lat znajdować nowe wyzwania. Jemu się udaje i jest pod tym względem zabójczy. Stawia przed sobą wciąż nowe cele, a poza tym ma w sobie niewiarygodną błyskotliwość i piłkarską złość. Wszyscy powinniśmy się od niego uczyć, także i mnie wiele nauczyła ta współpraca, nie zawsze w życiu masz szansę trenować najlepszego piłkarza na świecie".

Szkoleniowiec porównywał Ronaldo z innym gwiazdorem, którego miał okazję trenować, Zlatanem Ibrahimoviciem. "Podam przykład, żeby dziennikarze mieli o czym pisać. W sobotę rano pod koniec treningu mieliśmy gierkę. Ronaldo dobrze się bawił, ale dla niego zabawa polega na zwycięstwie w tym meczyku. Starałem mu się wytłumaczyć, że nie wszyscy są tacy jak on i dla niektórych zabawa może polegać na tym, żeby wyszło jakieś ładne zagranie, ale nie. Dla niego, i to samo mogę powiedzieć o Ibrahimoviciu, liczy się tylko wygrana. Pod tym względem jest maniakiem i dlatego tak bardzo różni się od innych piłkarzy. Gdy trenowałem Milan tak samo zachowywał się Ibra - całymi dniami wściekał się o źle zagraną piłkę, mimo że powtarzałem mu, że gdyby wszyscy byli tak dobrzy, jak on, nie mielibyśmy problemów. Powtarzałem mu też, że to on jako najlepszy musi być do dyspozycji tych słabszych. Słabszy zawodnik nigdy nie osiągnie poziomu tego najlepszego, więc to ten drugi musi wykazywać się pokorą i nie stawiać słabszych w trudnej sytuacji. To działa w piłce nożnej, ale nie tylko. Cristiano Ronaldo jest w tym świetny".


hellspawn | 14.05.2019 | 9:46:38
Udowodniles swym minimalizmem ile sie nauczyles od Ronaldo. Co ten czlowiek gada?

SNAKES | 14.05.2019 | 10:59:36
A ja ośmiele się stwierdzić, że dzentelmenska umowa z naszym prezesem dotyczyła między innymi promocji tej książki w której z racji tematyki jest dużo o klubie i że względów marketingowych książka zarobi więcej jeśli Allegri będzie w tym czasie naszym trenerem.
A na a koniec sezonu będzie Arrivederci.


marp793 | 14.05.2019 | 12:45:31
Pozbywanie się Allegriego to moim zdanie będzie błąd. Nie oszukujmy się ale, żaden trener nie jest cudotwórcą i żeby sięgnąć po tą upragnioną LM będzie potrzebował co najmniej 2 sezonów, w pierwszym sezonie po przyjściu nikt nam LM nie wygra. Nasza największa gwiazda ma już 34 lata i niestety nie młodnieje, także trzeba się liczyć z tym że dla Ronaldo w roli pierwszoplanowej to już ostatni sezon kiedy będzie mógł poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Do tego na horyzoncie SerieA pojawia się trener który zna smak zwycięstwa czyli Conte, Napoli drugi sezon zagra z Ancelottim, także wygranie ligi w przyszlym sezonie może już nie być takim spacerkiem zwłaszcza dla kogoś nowego nie znającego specyfiki ligi.

muki99 | 14.05.2019 | 18:06:35
Twoje dni są już policzone bucu przez ciebie az sie nie chce oglądać ligi. ... i przez niego też nie ma Zidana u nas.... powinni go wywieść na taczkach ale niestety musiał by zając 3 albo 2 miejsce w serie A zeby tak sie stało


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone