index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
25.05.2019  21:55:14    |         3  
Emre Can (na zdjęciu) w ubiegłym roku odmówił przedłużenia kontraktu z Liverpoolem i po czterech sezonach spędzonych na Anfield odszedł do Juventusu. 25-letni reprezentant Niemiec w rozmowie z DAZN podkreśla, że podjął nie żałuje decyzji, jakie podejmował w trakcie kariery.

"Wciąż pamiętam moment, kiedy podpisywałem kontrakt z Liverpoolem. Wiele osób w Niemczech mówiło wtedy: "Dlaczego on to robi? Ma dopiero 20 lat, to zbyt wcześnie by wyjeżdżać z kraju." Ale ja byłem pewien, że mi się powiedzie. Chciałem tego i dlatego przeniosłem się do Anglii. Patrząc wstecz wiem, że był to właściwy ruch. Pokazałem tam swoją wartość, zupełnie jak w innych klubach. Gdy odchodziłem do Juventusu, nie musiałem już nic sobie udowadniać".

Can w rozmowie z dziennikarzami poruszył również temat rasizmu w piłce nożnej: "Mnie osobiście we Włoszech ten problem nigdy nie dotknął. Oczywiście, słyszy się o takich przypadkach i uważam, że to wstyd bo każda istota ludzka jest równa niezależnie od koloru skóry czy włosów. Ale ludzie, którzy za tym stoją to po prostu idioci. Wydaje mi się, że takie incydenty zdarzają się wszędzie i nie można powiedzieć, że to tylko problem Włoch".

Pomocnik uważa, że zmienić musi się edukacja i wychowanie młodych ludzi: "Kilka dni temu słuchałem wywiadu z menadżerem Freiburga, Christianem Streichem. Powiedział on bardzo mądrą rzecz - nie należy winić dzisiejszej młodzieży, tylko ludzi, którzy ich wychowali, to znaczy nas wszystkich".

"Kiedy my byliśmy młodzi wszystko wyglądało inaczej, ale dziesięciolatek nie kupuje sobie sam smartfona - kupują mu go rodzice. Myślę, że wychowanie musi się zmienić. Dzieciaki muszą znów chodzić po drzewach, czasem poobijać się w trakcie zabawy. W ten sposób dojrzewasz. Gdy byłem dzieckiem, moja mama krzyczała na mnie, tak dużo miała prania, bo moje ubrania były zawsze w błocie. Było tak, bo bawiłem się zawsze na ulicy. Wychodziłem o 10.00 rano i wracałem, gdy robiło się ciemno. Cieszę się, że urodziłem się w takich czasach, to były piękne dni".

Can podkreślał też, że media społecznościowe odgrywają w dzisiejszym świecie negatywną rolę, będąc dodatkowym czynnikiem stresogennym również dla zawodników: "Technologii jest po prostu zbyt dużo. Mam nadzieję, że ludzie zaczną znowu ze sobą rozmawiać. Jeśli spojrzysz na ludzi w restauracjach - mnie także - wszyscy siedzą z nosem w smartfonach, oglądają coś, nie ma tam żadnej konwersacji, to przykre. A social media to fałszywy świat. Niestety, to weszło już na niebezpieczny poziom. Co więcej, my piłkarze mamy często tendencję, by traktować media społecznościowe zbyt serio. Niestety, w dzisiejszych czasach nie da się inaczej".


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Argonessar | 25.05.2019 | 23:02:24
Mądrze mówi, szacun. Poza tym cieszę się że gra u nas, jeszcze wiele będzie z niego pożytku. Forza Emre!

broda | 26.05.2019 | 9:09:43
część z nas wie jak to jest,kiedy nie było telefonów komórkowych(ba nawet ze stacjonarnym był problem),internetu,komputerów,kablówki,satelity,a nawet domofonów,największą karą dla dziecka w tamtych czasach był domowy szlaban....,piękne czasy hehehehe
pzdr dla wszystkich


mephisto | 26.05.2019 | 10:24:54
Mądry chłop


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 38. kolejka
2019-05-26 (niedziela) - Godzina 18:00
Sampdoria 2-0 Juventus
Sampdoria Juventus
Serie A - 1. kolejka
2019-08-24 (sobota) - Godzina 18:00
 
vs Juventus
Parma typuj Juventus

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone