Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
2.12.2018  9:23:07    |         6
Max Allegri (na zdjęciu) po meczu z Fiorentiną stwierdził, że świetna technika, jaką posiadają piłkarze Juventusu, może zrobić różnicę jedynie wtedy, gdy zawodnicy będą równie ciężko pracować na boisku jak przeciwnicy. Mimo, że ostateczny wynik może świadczyć o łatwym meczu, Bianconeri we Florencji pozostawili sporo zdrowia na murawie.

"Nie było łatwo, wyczuwało się, że całe miasto czekało na ten mecz a atmosfera była gorąca. Po przerwie poprosiłem chłopaków by pozostali solidni, ponieważ przed przerwą ostatnie dziesięć minut nie graliśmy dobrze, pozwalając im utrzymywać się przy piłce. Drugi gol pozwolił nam zrzucić z siebie nieco napięcia i zrelaksować się. Mieliśmy dużo okazji i z pewnością mogliśmy strzelić bramkę na 2-0 dużo wcześniej. We Florencji musisz uważać aż do ostatniego gwizdka sędziego, bowiem piłkarze Violi mają świetną technikę i utrzymują dobre tempo" - powiedział trener Juventusu dla Sky Sport Italia.

"Cuadrado w środku pola to perspektywa na przyszłość, jest dynamiczny i dzięki temu może też obejmować skrzydło grając na tej pozycji. W środę dobrze radził sobie jako obrońca, teraz może był nieco bardziej zmęczony gdy przejął rolę atakującego. Kiedy masz tak utalentowanych graczy w ofensywie, nie potrzebują wielu instrukcji, ważne jest by ich nie ograniczać. To zespół wielkich mistrzów, wielkich talentów, ale przede wszystkim wspaniałych ludzi. Sama technika nie wystarczy, potrzebujesz piłkarzy, którzy są otwarci na pogoń za przeciwnikiem, pracę dla zespołu i bieganie dodatkowych kilometrów. Potrzebujesz pokory, by pracować równie mocno fizycznie tak jak twoi przeciwnicy, wówczas sama technika potrafi zrobić różnicę.

Kalendarze JuvePoland!

Jarutis | 2.12.2018 | 11:07:04
Tak jest ! Cuadrado to perspektywa na przyszłość ! ....

putout | 2.12.2018 | 11:11:08
@Jarutis ale weź przeczytaj całe zdanie. przecież widać jak wół że chdzi o nagłe przypadki gdy trzeba ratować śroodek.

juveee23 | 2.12.2018 | 11:28:26
Cuadrado świetny jest daje sobie radę

Del | 2.12.2018 | 12:59:24
nawet Chiellini moze grac w srodku pomocy, ale czy da sobie rade?

lauri | 2.12.2018 | 13:05:55
Szacun za drugą część wypowiedzi. Ogólnie przyznam, Max zbiera u mnie nieco więcej plusów w tym sezonie.
Wiosna to zweryfikuje ale atmosfera wydaje się czystsza a to jak płynnie przechodzimy grą w różne formacje na boisku robi wrażenie. Rzadko spotyka się zespół z taką elastycznością w formacjach a kadra na to pozwala.
Popracowaliśmy też nad samą filozofią gry i już nie gramy wszystkiego pod Ronaldo co było irytujace na początku sezonu a i sam Cristiano sporo się zmienił, bardziej czuje zespół i kluczowy asystent z niego nawet wyrósł.

Żeby jednak zbyt kolorowo nie było trochę odwagi by się przydało. Wyniki bronią ale kibic to kibic - chce oglądać ładną piłkę i gole, proste.
No i to nieszczęsne zarządzanie zmianami to masakra. Wszystkich zaskoczyło , że nie broniliśmy wczoraj wyniku w końcówce to się chwali ale mając taki potencjał na ławce zaczynamy zmiany po 80min.
Bo już pomińmy minutą ciszy zmiany ze Spal czy wcześniejsze mecze.