Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
9.09.2019  11:00:03    |         13
Szóste kolejne zwycięstwo zalicza w eliminacjach do Euro 2020 reprezentacja Włoch. Squadra Azzurra pokonała wczoraj Finlandię 2:1.

Mecz rozgrywany w Tampere miał wyrównany przebieg i w pierwszej połowie Włosi mieli wprawdzie kilka okazji do strzelenia gola, jednak ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 0:0.

W drugiej części spotkania udało się rozwiązać worek z bramkami. Najpierw fińskiego bramkarza pokonał Immobile. W 71. minucie po faulu Sensiego sędzia zarządził rzut karny zamieniony na bramkę przez Pukkiego. Włosi rzucili się do ataku i osiem minut później znów prowadzili po kolejnym rzucie karnym.

Cały mecz w reprezentacji rozegrał Leo Bonucci, Federico Bernardeschi pojawił się na boisku na ostatnie 20 minut.

Finlandia - Włochy 1:2 (0:0)

Finlandia: Hradecky; Granlund (82' Soiri), Arajuuri, Toivio, Vaisanen, Uronen; Lod, Kamara, Schuller (87' Kauko), Lappalainen (74' Tuominen); Pukki

Włochy: Donnarumma; Izzo, Bonucci, Acerbi, Emerson Palmieri (8' Florenzi); Sensi, Jorginho, Barella; Chiesa (73' Bernardeschi), Immobile (76' Belotti), Lorenzo Pellegrini

Calcio bez cenzury od JuvePoland!

tabo89 | 9.09.2019 | 11:08:41
Kiedyś to było ItalJuve - teraz patrząc na skład serce boli

rydwadydwa | 9.09.2019 | 11:14:49
Juve wloskie jest w tej chwili tylko w teorii..

Danielpiero | 9.09.2019 | 11:20:37
Co poradzić jak obecna włoska generacja jest bardzo średnia...

Devalion | 9.09.2019 | 11:35:40
Przy takiej kadrze, sporo słabszej niż w 2006 roku, to jednak bardzo fajnie grają. Porównajcie z tym co grali za Ventury... Mancini robi na razie świetną robotę w kadrze, a jak go zatrudniali to byłem pewien, że będą znowu grali topornie i bez pomysłu. A tu jaka niespodzianka. Bardzo przyjemnie się ich grę ogląda.

putout | 9.09.2019 | 11:37:16
@Danielpiero a co lepsi Włosi kosztują absurdalne pieniądze. ItalJuve to obecnie mrzonki.

poke8585 | 9.09.2019 | 11:37:30
Dokładnie. Juve to był trzon Squadra Azzurra. Począwszy od bramki na ataku kończąc. Niestety dziś już tak nie jest.

playmaker | 9.09.2019 | 12:11:50
Kiedyś było ItalJuve ale byliśmy słabsi. Chyba, że mówimy o okresie < 2007, ale wtedy Włochy były silniejsze.

Iths | 9.09.2019 | 12:35:23
Nie ma ItalJuve bo dzisiaj Juve jest budowane na zwycięstwa międzynarodowe. Praktycznie nie ma piłkarzy we włoskiej kadrze, którzy mieliby pierwszy skład w Juve - poza Donnarummą i Verattim. Chiesa też mógłby powalczyć. Każdy z nich to w tej chwili wydatek zapewne 80-100 mln i tyle w temacie.

Zalew | 9.09.2019 | 12:52:33
@Iths
Zamiast przereklamowanego według mnie Donnarumy (wolałbym już Audero) to jeszcze ciekawym piłkarzem jest Sensi (nadałby się na dobrego zmiennika), Acerbi (jeden z lepszych obrońców Serie A poprzedniego sezonu), Barella (którego możnaby ustawić na miejscu Pjanica a Bośniaka przesunąć wyżej) i sam Armando Izzo, który jest lepszy od De Sciglio, ale nie warty ceny jaką by chciało za niego Torino.

Chiesę pomijam bo to oczywistość.

Jest z czego rzeźbić, ale to nie materiał na top 5 światowej czołówki, a co za tym idzie ceny nieadekwatne do jakości piłkarzy.

SNAKES | 9.09.2019 | 13:42:35
Italia ma teraz szczerze fatalną erę. Piłkarze są generacji Z, zadowoleni z siebie i roszczeniowi.
Zresztą my w Polsce od dawna czekamy na cos co sie zmieni...

marcinek | 9.09.2019 | 13:58:54
@SNAKES

W PL? masz na myśli Reprezentacje? Tak zmieni się za pare lat odejdzie Lewy, Glik i inni starzy to zostanie absolutne dno tak jak już mogliśmy obserwować parę/paręnaście lat temu.

Świrek | 9.09.2019 | 17:10:10
Prawda jest taka, ze teraz Juve stało się korpo co za wszelką cenę chce zdobyć Lm ...
Nie obchodzi ich już ilu gra Włochów i jak traktuje się zawodników, a liczy się tylko KASA I FEJM .