index index sezon klub historia artykuły forum fanpage Sklep Pod Stadionem ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
10.10.2019  14:22:32    |         3  
Juventus Women i Rita Guarino (na zdjęciu) razem do 2021 roku. Stara Dama ogłosiła przedłużenie umowy z trenerem drużyny kobiecej, a także resztą jej ekipy: drugim trenerem Matteo Scarpą, odpowiadającym za przygotowanie fizyczne Emanuele Chiappero i trenerem bramkarzy Giuseppe Mammolitim.

"To kolejne świadectwo ciągłości drużyny, która od momentu powstania latem 2017 roku znajduje się pod jej dowództwem" - mówi oświadczenie klubu. "To historia sukcesów - Rita Guarino nie tylko zdobyła dwa mistrzostwa i Puchar Włoch, ale też wygrał 50 z 63 rozegranych spotkań".

Co miała do powiedzenia sama trener? "Zasiadanie na tej ławce to dla mnie przywilej i honor. Moja satysfakcja jest tym większa, że drużyna którą prowadzę powstała trzy lata temu na kartce papieru. Razem ze Stefano Braghinem daliśmy z siebie wiele by ją stworzyć. Patrzenie jak się rozwija jest dla mnie powodem do dumy. W moim rozumieniu zwyciężanie nie może abstrahować od jakości występów. Każdego dnia musimy ciężko pracować by się rozwijać i dokładać cegiełkę do budowy czegoś ważnego. Rezultaty są tego konsekwencją".

"W dwóch pierwszych sezonach wiele rzeczy miało wpływ na to, że wygrywałyśmy tak często" - kontynuowała wypowiedź Guarino. "W pierwszym roku decydujący był entuzjazm związany z rodzącym się projektem w ważnym klubie, wszystko było przesiąknięte pozytywną energią, także mentalność Bianconerich dawała się mocno odczuć. W drugim sezonie z kolei byłyśmy coraz bardziej zgrane, a nasza ławka coraz silniejsza. Siłą trenera jest zawsze jego drużyna a ja mam szczęście dysponować szeroką grupą zawodniczek, spośród których mogę wybierać".

Nowy sezon Juventus Women zaczęło od dwóch zwycięstw: "Jesteśmy dopiero na początku. Po dwóch latach dojrzałyśmy i rozwinęłyśmy się, ale poziom wciąż się podnosi. Ścieramy się teraz z drużynami, które sprawiają nam problemy pod bramką, nie będzie już tak łatwo zachowywać czyste konto. Jeszcze kilka lat temu większość wyników w Serie A szło łatwo przewidzieć, teraz już tak nie jest. Do każdego meczu trzeba się przygotowywać, dawać z siebie wszystko. Każdy wchodzi na boisko z myślą by wygrać".


Calcio bez cenzury od JuvePoland!

Danielpiero | 10.10.2019 | 14:52:06
Myślałem, że to Rabiot.

Cyga | 10.10.2019 | 17:08:53
Ja, że to jego mama.

Gall Anonim | 11.10.2019 | 19:41:03
Ja, ze to jego pies.


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
Serie A - 7. kolejka
2019-10-06 (niedziela) - Godzina 20:45
Inter 1-2 Juventus
Inter Juventus
Serie A - 8. kolejka
2019-10-19 (sobota) - Godzina 20:45
 
vs Bologna
Juventus typuj Bologna

Nowe częœci samochodowe - iParts.pl
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone