index index sezon klub historia artykuły forum fanpage ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Prasa polska
Prasa zagraniczna
Internet
Felietony
Wywiady
Biografie
Primavera

Dzień po zwycięstwie z Porto, które zapewniło na kolejkę przed zakończeniem pierwszej rundy Ligi Mistrzów, awansować do następnej, Alessandro Del Piero na konferencji prasowej mówił o satysfakcji z osiągnięcia pierwszego celu tego sezonu, o swojej wspaniałej formie a także o następnym przeciwniku - Interze Mediolan.
Kwalifikacja:
To bardzo ważny wynik, który da nam trochę wytchnienia. Jednak do Glasgow nie pojedziemy aby zagrać bez zaangażowania. Osiągnięcie tego pierwszego celu pomoże nam uwierzyć w siebie i podniesie morale, które ostatnio zostały nadszarpnięte, zwłaszcza jeśli dotyczy to ligi, gdzie nie osiągnęliśmy takich wyników jakie zapragnęliśmy. Trzy bramki zdobyte we wczorajszej potyczce i jedna nie uznana, a także wiele okazji i strzałów na bramkę przeciwnika to dobry znak. Nauczyliśmy się, że jeśli nie walczy się przez całe 90 minut, to można nas łatwo pokonać. To dla nas bardzo ważne, bo teraz będziemy mogli trochę odetchnąć. Nie oznacza to, że całkowicie zlekceważymy mecz z Celtikiem. Po prostu mamy większe poczucie bezpieczeństwa. Pomoże nam to odnosić lepsze niż do tej pory wyniki w lidze. Dobrym znakiem jest to, że wczoraj strzeliliśmy trzy bramki oraz jedną, której sędzia nie uznał, chociaż nie byłem na pozycji spalonej. Oprócz tego mieliśmy wiele dogodnych sytuacji. Nauczyliśmy się, że trzeba walczyć przez 90 minut, aby mieć jakieś szanse. Zwycięstwo z Porto jest dla nas nagrodą za to, że wciąż staramy się grać lepiej.
Przed Juve trudne zadanie:
To prawda, bo wszyscy wymagają od nas jak najszybszych zwycięstw. My również mamy głód sukcesu, ale nie można wygrywać w takim pośpiechu. Musimy dobrze rozłożyć nasze siły, bo gramy co trzy dni, a każdy mecz jest teraz ważny. Wczoraj też mieliśmy pewne problemy, nad którymi musimy popracować. Trzy razy mieliśmy kłopoty po stałych fragmentach gry.
Forma Alexa:
Od czasu mojej kontuzji zmieniłem się i dojrzałem. Największe pochwały dostaję kiedy strzelam bramki, ale dla mnie najważniejsze są pochawały od trenera i kolegów. Oceniam swoją formę na podstawie ich opinii. W przeszłości grając podejmowałem ryzyko popełnienia błędu. Teraz mogę zrobić na boisku wszystko co zechcę, bo zespół mi na to pozwala.
Inter:
To będzie jeden z tych meczów, które wyjątkowo nas mobilizują. Musimy zapomnieć o wczorajszym sukcesie i o świętowaniu awansu do drugiej rundy. Musimy zamienić nasz entuzjazm w coś pozytywnego, co pozwoli nam zwyciężyć w derby Italii.


Na polski przetłumaczył: BARTEK

Źródło: http://www.juventus.com

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone