index index sezon klub historia artykuły forum fanpage ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Jak zacząć?
Regulamin
Hall of Fame
Klasyfikacje:
Juventus
Serie A
Liga Mistrzów
Historia:
Edycja 1. (98/99)
Edycja 2. (99/00)
Edycja 3. (00/01)
Edycja 4. (01/02)
Wywiad z Jacolem
Edycja 5. (02/03)
Wywiad z Ulissesem
Edycja 6. (03/04)
Edycja 7. (04/05)
Edycja 8. (05/06)
Edycja 9. (06/07)
Edycja 10. (07/08)
Edycja 11. (08/09)
Edycja 12. (09/10)
Wywiad z Chico_jr
Edycja 13. (10/11)
Edycja 14. (11/12)
Edycja 15. (12/13)
Edycja 16. (13/14)
Edycja 17. (14/15)
Edycja 18. (15/16)
Edycja 19. (16/17)

Ulisses to zwycięzca piątej edycji zabawy "Typuj wynik" za sezon 2002/03. I chyba nie można już nazwać tego zabawą bo po raz pierwszy laureat otrzymał od JuvePoland nagrodę w postaci pięciu wybranych płyt z naszego sklepiku.
Wywiad przeprowadziliśmy w grudniu 2002 roku.


UlissesGratuluje zajęcia pierwszego miejsca w zabawie "Typuj wynik".
Dziękuję bardzo. To dla mnie zaszczyt.
Pamiętasz jeszcze ile zdobyłeś punktów. W końcu piąta edycja skończyła się dosyć dawno.
O ile pamiętam, to przekroczyłem próg 250 pkt. Chyba 254 pkt.
Pomyliłeś się o niewiele. Dokładnie było ich 251, ale ta liczba w zupełności wystarczyła do zwycięstwa. Jak się czujesz wiedząc, że zdobyłeś największą ilość punktów w historii zabawy, pokonując jednocześnie ponad 700 osób?
Na pewno jest to wielka radość, pokonać tak wiele osób. Zwłaszcza, że była to rekordowa edycja pod wieloma względami. Jednak do samego końca nie mogłem być niczego pewien, zwłaszcza, że na finiszu czułem oddech goniącej mnie dwójki.
Przodownictwo objąłeś dość wcześnie, bo w 26. typowaniu na 56. Do końca go nie oddałeś choć po piętach deptało ci wielu przeciwników, zwłaszcza jeden - Mikołaj.
Muszę przyznać, że nie pamiętam dokładnie w którym typowaniu objąłem prowadzenie - tak przypuszałem, że w połowie zabawy. Co do Mikołaja to chciałbym mu podziękować za wspaniałą walkę do końca. Dzięki temu zabawa była emocjonująca aż do ostatniego typowania. Naprawdę wymagający przeciwnik. Na szczęście udało mi się utrzymać niewielką przewage, co pozwoliło wygrać "Typuj wynik". Szkoda, że zwycięzca może być tylko jeden.
Mam zrozumieć, ze zadowoliłbyś się pierwszym miejscem ex-aequo z Mikołajem?
Jeżeli doszło by do takiej sytuacji, że uzyskalibyśmy po tyle samo punktów to tak. Myślę, że nie krzywdziło by to żadnej ze stron. Chcę powiedzieć, że walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana i wszystko mogło się wydarzyć.
Pamiętasz wogóle jak się zaczęła twoja przygoda z tą zabawą?
Oczywiście. Znalazłem kiedyś na wyszukiwarce stronkę o Juventusie - było to JuvePoland. Tak zaczęła się moja przygoda z ta stroną. Przeglądałem menu JP i zaciekawiła mnie kategoria: "Typuj Wynik". Postanowiłem dowiedzieć się wiecej na ten temat dlatego przeczytałem dołączony regulamin. Miałem duże szczęście, ponieważ zaczynał się nowy sezon i pierwsze typowanie jakie wysłałem dotyczyło "Pucharu Berlusconiego". I pozniej już typowałem do samego końca zabawy. Tak wyglądał mój początek.
W sezonie 2000/01 trzecie miejsce zajął Jacol by po roku wygrać. W sezonie 2001/02 trzeci byłeś ty, a w następnym wygrałeś. Ostatni raz trzecie miejsce zajął Jasio... No właśnie, na pewno bardzo dobrze kojarzysz tą osobę.
To ciekawa sytuacja, że typowanie wygrywa osoba zajmująca 3 miejsce w poprzednim sezonie.Powoli to zaczyna się robic tradycją. Powiem szczerze, że nie miałbym nic przeciwko temu, aby teraz sytuacja się powtórzyła i wygrał Jasio - dlaczego? - ponieważ to mój brat To chyba wszystko tłumaczy. Wydaje mi się, że zaskoczyło to na pewno w tym momencie nie jedną osobę.
No to rzeczywiście może być dla niejednego zaskoczeniem. Czy zatem w domu odbywają się jakieś dyskusje na temat przyszłych meczów, typów?
I tutaj znowu zaskocze wszystkich. Jak wiadomo jestem zapalonym kibicem Juventusu, natomiast mój brat... nie interesuje się aż tak piłką nożną i nie ma swojego ulubionego klubu! Do zabawy ja go zachęciłem, a ponadto chciał mi udowodnić, że jest lepszy ode mnie w tej zabwie Jeżeli chodzi o dyskusje dotyczace typów to zawsze są. Każdy z nas oddaje głos "po swojemu" uważając, że jego typowanie bedzie trafne. Mój brat już na tyle zna Juve, że potrafi zdobywać sporo punktów, pomimo tego, że mało się interesuje piłką nożną.
Kontynuując temat typowań. Masz jakąś swoją technikę? Na co zwracasz szczególną uwagę?
Powiedzmy, że mam pewien system typowań, którego nie chciałbym zdradzać. Nie oznacza to że typuję bez przerwy ten sam wynik. Każdy ma jakąś swoją słodką tajemnicę. Mogę zdradzić jedynie, że bardzo wielki wpływ na typowanie ma dokładne zapoznanie się ze składem tuż przed meczem. Wiele osób - zwłaszcza początkujących - zapomina o tym. Podają wyniki w ciemno. Czasem to skutkuje, ale nie na dłuższą metę. Moim zdaniem, tak się nie da wygrać "Typuj wynik"
Czyli głęboka analiza... A przeciwnicy? W końcu na strzelca typować można także piłkarzy z drużyny przeciwnej.
Zgadza się. Zwłaszcza, że teraz jest tylko strzelec bramki meczu. Około 70 % wszystkich bramek jakie padają na początku strzela Juve. Takie jest moje zdanie i to zaobserwowałem. Strzelca z drużyny przeciwnej opłaca się wytypować (można zaryzykować) w przypadku gdy mecz jest "podwyższonego ryzyka", czyli Stara Dama gra na wyjeżdzie z silnym rywalem.
Przejdźmy do Juve. Jak przyjąłeś zdobycie Scudetto, a jak przegrany remis w Lidze Mistrzów?
Zacznę może od przegranego remisu w LM. To był wielki cios dla mnie jak i dla wszystkich fanów Juve. Czekam na ten triumf od 1996 roku i marzę o kolejnym. Po drodze przegraliśmy dwa finały i miałem nadzieje że teraz się uda - do trzech razy sztuka. Zwłaszcza, że po drodze wyeliminowaliśmy Barcelonę i Real Madryt. Nic tak nie boli jak przegrać w rzutach karnych. Myślę, że teraz w końcu zatriumfujemy.
Co do Scudetto, to oczywiście bardzo się cieszyłem. Teraz brakuje tylko 3 mistrzostw do 3 gwiazdki, której nie mogę się doczekać. Na szczęście to mistrzostwo przyszło nam łatwiej niz poprzednie, które zdobyliśmy rzutem na taśmę. Jeżeli tylko Lippi dalej będzie mądrze kierował zespołem i nie będzie tylu kontuzji, to możemy mrozić szampany w lodówce. Nawet dwa - za LM i za Scudetto nr 28!
A kto może przeszkodzić Bianconerim w osiągnięciu tych trofeów?
Myślę, że tradycyjnie w walce o Scudetto będzie to ktoś z trójki zespołów: AC Milan, Inter i AS Roma. Sporo może namieszać Lazio, gdyż jest zespołem nieobliczalnym i nikomu nie odpuszcza. Przekonał się o tym Inter w ostatniej kolejce sezonu 2001/2002. W Lidze Mistrzów do faworytów zalicza się ManU, Real Madryt i Milan.
Czy rzeczywiście Juventus stać na trzecie z rzędu scudetto?
Myślę, że Juventus zawsze stać na scudetto, które by ono nie było z kolei. To jest taki zespół, który gra o najwyższe cele i kazda inna pozycja budzi rozczarowanie. Poza tym mamy bardzo silny skład, system rotacyjny prowadzony przez Lippiego jest skuteczny. Na dłuższą metę inne zespoły nie wytrzymaja tempa jakie narzuci Stara Dama.
Miccoli i Maresca. Czy mogą wywalczyć w niedalekiej przyszłości miejsce w podstawowym składzie?
Jest to trudne pytanie. Na pewno obaj sa obiecującymi zawodnikami, ale w tej chwili nie widzę dla nich miejsca w podstawowej jedenastce. Co do przyszłosci jest to bardzo realne, gdyż są to młodzi zawodnicy i zależy ile się obecnie ograja i naucza od najlepszych. Mam nadzieję, że bedziemy mieli z nich pożytek.
No właśnie. Czy nie uważasz, że w Juve grają ci co mają ugruntowaną pozycję, a nie ci co prezentują aktualnie najlepszą formę?
Myśle, że to zależy od piłkarza. Trudno wymagać, aby np. Buffon przesiadywał na ławce, w chwili, gdy Chimenti bedzie miał jakis przebłysk gry. Ta pozycja jest nie zagrożona. Co do innych można sie spierać, choć muszę przyznać, ze ten system rotacyjny daje wszystkim szanse gry i eliminuje takie podejrzenia. Zwróćmy uwagę na naszych napastników: Del Piero, Miccoli, Di Vaio i Trezeguet strzelają jak na zawołanie. W zeszłym sezonie tak nie było, aby czterech napastników wykazywało taka skuteczność w naszym teamie. Jak Del Piero bedzie miał kontuzję albo spadek formy to zastąpi go zawodnik w lepszej dyspozycji. Liczy sie dobro zespołu.
A co z Trezeguetem? Czy twoim zdaniem odejdzie pod zakończeniu sezonu?
Myślę, że nie. Chce wynegocjować jak najwyższy kontrakt. To normalne u tej klasy zawodników. U nas czuje sie dobrze, dlaczego miałby odchodzić. Nie widzę powodów, aby sie o to martwić. To moje zdanie. Zobaczymy co pokaże czas.
Co powiesz o ostanich wahaniach formy Juve. Beznadziejna postawa i trzy porażki z rzędu, a następnie trzy zwycięstwa w tym rekordowe z Olimpiakosem i w bardzo dobrym stylu z Parmą.
Zawahanie musiało kiedyś przyjść. Nie można wszystkiego wygrywać. Ważne, że udało sie szybko wyjść z kryzysu. To zwycięstwo z Olimpiakosem przywróciło wiarę. Nasi zawodnicy mieli głód zwyciestwa i stąd taki rekordowy wynik. Następne dwie wygrane tłumacze tym, że poszli za ciosem. Co do porażek, to szkoda, że nałożyły sie aż trzy pod rząd. Tylko dla tego jesteśmy teraz na 3 pozycji, ale nic straconego.
Przejdźmy do Nedveda. Na razie otrzymał nagrodę World Soccer. FIFA go pominęła. A najbardziej prestiżowa czyli Golden Ball France Football?
Myślę, że tutaj wygra, choć rezultaty mogą się okazać różne. Nikt chyba nie zasłużył bardziej na tą nagrodę niż on. Zaskoczyło mnie "wygloryfikowanie" Zidana przez FIFA. Szczerze mówiąc nie widziałem podstaw do tej nagrody, takich jak u naszego Czecha. Niektórzy podnoszą kwestię Maldiniego. Mógłby wygrać, ale za całokształt, a tutaj sa inne kryteria.
A Del Piero. Czy zobaczymy go jeszcze w formie z lat 1996-1998?
Alex jest zawodnikiem, który gra zawsze na wysokim poziomie, choć trafiają mu się gorsze mecze. Uważam, że wtedy był w wyśmienitej formie, a zatrzymała jego passę strzelecką kontuzja. Pomimo tego odbił się od dna i nie jest teraz "młodym wilkiem" na boisku, a rozważnym graczem, który potrafi pokierować grą całego zespołu. Uważam, że nie gra dużo gorzej niż w wymienionym okresie i zawsze się go dobrze ogląda "w akcji".
Na koniec wrócimy jeszcze do JuvePoland. Zmieniliśmy szatę. Co o niej sądzisz?
Jestem zaskoczony nową oprawą graficzną strony - oczywiście pozytywnie. Jest bardziej przejrzysta i milsza dla oka niż poprzednia. Poprawiła się zdecydowanie kolorystyka i układ strony. Wszystko jest czytelne i nie można mieć zarzutów. To moje zdanie.
A co powiesz o typowaniu i nowym systemie?
Bardzo się cieszę z faktu, że problem typowanie został rozwiązany. Jak wiadomo, dotyczył on zliczania głosów - następowało to ręcznie i uzupełnianie tabeli trwało długo. Obecnie jest to zautomatyzowane, co pozwala prowadzić tabele na bieżąco. Jeżeli chodzi o nowy system punktowania, to jest on dobry. Punkt przyznawany za rozstrzygniecie do przerwy jest dobrym posunięciem. Uważam również, że rezygnacja ze strzelca "dla Juve" mniej komplikuje sytuację. Dzięki temu zasady przyznawania punktów są prostsze.
Forum zostało zalane nowymi użytkownikami. Czy to dobrze?
Jeżeli tylko są chętni do udzielania się na forum, to myślę, że dobrze. Nie można nikomu odmawiać wypowiedzi, ale muszą być one sensowne i kulturalne. Możemy się cieszyć, że mamy tylu kibiców, którzy się oficjalnie rejestrują i aktywnie udzielają. Jedyny problem mogą mieć moderatorzy, których jest zbyt mało w stosunku do ilości forumowiczów.
Dzięki za wywiad.
Ja również dziękuję.

Autor: Martin

KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone