index index sezon klub historia artykuły forum fanpage ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
13 powodów
I Zlot - Poznań 2003
II Zlot - Poznań 2004
III Zlot - Poznań 2005
Turyn 2002
Rozpad Fighters - powrót Drughi
8.09.2018 13:39:41 | komentarzy: 3 | czytano: 1208 razy

XVI Zlot Kibiców Juventusu w Hartowcu

Zlot Kibiców Juventusu po raz pierwszy zawitał do województwa warmińsko-mazurskiego. XVI edycja najważniejszego wydarzenia integrującego polskich fanów Starej Damy rozpoczęła się 24 sierpnia 2018 roku. Tego dnia, już około godziny 17 w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego "Hartek" była wyczuwalna wyjątkowa atmosfera. Wokół recepcji gromadziło się wiele osób w biało-czarnych koszulkach, które oczekiwały na zameldowanie się w domkach. Po krótkim zapoznaniu wszyscy ruszyli do swoich kwater. Po niespełna godzinie między gości wkroczył sam Cristiano Ronaldo i zaprosił uczestników zlotu na uroczystą kolację. Po przywitaniu wszystkich gości przez organizatorów, czyli zarząd powstającego Juventus Fan Club Bianconeri 48, oraz krótkiej przemowie, rozpoczęła się integracja pełna dyskusji, przyśpiewek oraz przeróżnych tańców. Zabawa do białego rana świadczy o tym, jak wyjątkowy był to wieczór!

Uroczysta kolacja

Mimo zmęczenia wszyscy uczestnicy wstali już po godzinie 10 rano. A raczej - nazwijmy to dosadniej - zwlekli się z łóżek, by wziąć udział w klasycznym turnieju piłkarskim. Choć na boisko wszyscy stawili się nieco później niż było to w planach (z powodu intensywnych opadów deszczu), rozgrywki odbyły się bez najmniejszego problemu. Tym razem obyło się bez wygórowanych ambicji, a wszelkie sporne sytuacje rozwiązywała zdecydowana i konsekwentna pani sędzia - Agata. Nikt nawet nie pomyślał wdać się z nią w zbędną dyskusję. W międzyczasie trwał konkurs na najlepiej ubranego bramkarza. Poniżej przedstawiamy przebieg turnieju:

DRUŻYNY:
Poznań (Paweł D., Karol, Maksym, Bartek, Jakub, Dawid)
Aczytoważne (Szymon, Marcin, Tomasz F., Krzysiek, Marek Sw.)
RKS SODON Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy MokotóW (Paweł P., Konrad, Tomasz N., Robert, Filip, Adrian K.)
Pędzące Imadła (Paweł K., Adrian J., Michał, Dawid, Mateusz)

Sędzia turnieju piłkarskiego


MECZE LIGOWE
Poznań - Aczytoważne 0:1 ('Szymon)
RKS SODON - Pędzące Imadła 0:2 ('Paweł K., 'Michał)
Poznań - RKS SODON 4:0 ('Bartek (hat-trick), 'Maksym)
Aczytoważne - Pędzące Imadła 0:1 ('Tomasz F.)
Poznań - Pędzące Imadła 1:0 ('Jakub)
Aczytoważne - RKS SODON 4:0 ('Marcin (hat-trick), 'Krzysiek)

PÓŁFINAŁY
Poznań - Aczytoważne 1:2 Maksym - ('Marcin, 'Krzysiek)
RKS SODON - Pędzące Imadła 1:3 ('Filip - 'Dawid x2, 'Michał)

FINAŁ
Aczytoważne - Pędzące Imadła 0:0 (k. 3:1) ('Krzysiek, 'Szymon, 'Tomasz F. - 'Dawid)

MECZ O 3. MIEJSCE
Poznań - RKS SODON 0:0

Jak widać bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Aczytoważne, którzy w finale pokonali Pędzące Imadła. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pamiątkowe złote medale oraz puchar wyprodukowany dla nich w specjalistycznej jednostce w Finlandii. Trzecie miejsce wspólnie zajęły ekipy Poznania i RKS SODON, które z powodu długoletniej przyjaźni postanowiły nie rozgrywać ostatniego meczu turnieju. Warto nadmienić, że po wielu latach została przerwana hegemonia Wrocławia, a najlepszym strzelcem został Marcin - nagrodzony za swój wyczyn piłką Juventusu.

Zwycięzcy turnieju piłkarskiego

Po powrocie do ośrodka i szybkim prysznicu uczestnicy udali się na wspólny, dwudaniowy obiad, a chwilę później w sali projekcyjnej obejrzeli transmisję meczu Juventus FC - SS Lazio. Choć emocje na murawie działały na niektórych jak leki nasenne, to Juventini umilali sobie czas wspólnymi dyskusjami i śpiewami. Widać było jak wspólnie oddziałują na siebie i zapewniają nieskończone pokłady energii, które wykorzystali podczas gromkiego świętowania w kolejnych godzinach. Właśnie wtedy doświadczyliśmy wyjątkowego zachodu słońca oraz arcymistrzowskiego pokazu tanecznego jednego z uczestników, który okazał się zawodowym trenerem tańca.

Ośrodek Wypoczynkowy "Hartek"

W niedzielę wiele osób musiało już wracać do domów, ale po namowach postanowili zostać z nami kilka godzin dłużej. Pozwoliło to na rozegranie miniturnieju siatkówki plażowej. Przystąpiły do niego cztery drużyny, które udowodniły, że zabawa jest najważniejsza. Wesołym sytuacjom nie było końca zwłaszcza w czasie przerw technicznych. Poniżej prezentujemy nazwy zespołów wraz z wykazem zwycięstw:
Żona Patola +
Aczytoważne +
Poznań +
Tinder Bueno +++

Turniej jednak nie zakończył się na podstawie boiskowych statystyk. Najpierw spośród trzech drużyn została wylosowana ekipa Poznania, która miała zmierzyć się w finale z zespołem Tinder Bueno, a następnie okazało się, że o triumfie zadecyduje gra... w kamień, nożyce, papier. Pojedynek w iście westernowym stylu rozegrał się przy podkładzie muzycznym w postaci hitu zespołu Survivor "Eye Of The Tiger" oraz w obecności dużej grupy fanów przyglądających się tej zaciętej rozgrywce. Zwycięzcy z drużyny Tinder Bueno (Marek So., Marta, Tomasz F., Jakub, Dariusz) oraz dwóch zawodników: najpozytywniejszy gracz turnieju (Tomasz F.) oraz zwycięzca plebiscytu fair-play (Paweł D.), otrzymali licencjonowane, praktyczne, gadżety Juventusu. Warto nadmienić, że po raz pierwszy w zlotowych rozgrywkach został użyty system VAR.

Zwyciezcy turnieju siatkarskiego

Zwieńczeniem zlotowych rywalizacji ponownie był konkurs wiedzy. Tym razem dotyczył on zarówno Juventusu w Serie A, jak i samej historii rozgrywek. Formuła "1z10" gwarantowała wiele emocji, zwłaszcza że w roli Tadeusza Sznuka wystąpiła maskotka zlotu o pseudonimie Poli. W konkursie wystartowało łącznie aż 7 par. Tradycji stało się zadość i wygrała ponownie ekipa z Warszawy (Paweł K. i Marcin), ale nagrody trafiły również w ręce dwóch innych zespołów (Dariusz z Jackiem oraz Tomasz z Markiem Sw.), które dotarły do finału. Pula nagród przekroczyła w tym przypadku 500 zł! Chwilę później Juventini zgromadzili się przy specjalnej, ogniskowej wiacie, gdzie po rozpaleniu ułożonego drewna, kulturalnie smażyli kiełbaski, upajając się kończącym się zlotem i niezwykłymi chwilami, których wspólnie doświadczyli.

Zwycięzcy turnieju wiedzy

Następnego ranka ostatni pozostali goście spożyli wspólnie śniadanie. Po licznych uściskach i przyśpiewkach, każdy rozjechał się w stronę swojego domu, dumny z przeżytych chwil i ochotą na więcej atrakcji w tak wyjątkowym gronie.

Widoki towarzyszące zlotowiczom

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc i obecność, zwłaszcza tym, którzy byli na takim wydarzeniu pierwszy raz. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok. A my, jako Kibice Juventusu z Warszawy, zapraszamy do tworzonego przez nas fan clubu - dla całej Polski - Juventus Fan Club Bianconeri 48. Przeżywajmy wspólne emocje nie tylko na zlotach, lecz także na wyjazdach na mecze naszego ukochanego klubu.

Fino alla Fine.


Autor: Alexxxxx

Forza | 8.09.2018 | 14:57:07
Finów allan fine Forza Juventus Italia

valsir | 8.09.2018 | 15:04:52
to było tam jezioro o_O ;)

valsir | 8.09.2018 | 15:11:58
o i turniej wiedzowy ;0


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone