index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Prasa polska
Prasa zagraniczna
Internet
Felietony
Wywiady
Biografie
Primavera
17.07.2001 13:11:00 | komentarzy: 0 | czytano: 2100 razy

Alessandro Del Piero jest już przygotowany do newego sezonu. Piłkarz w wywiadzie mówi o rynku transferowym, Lippim, przeciwnikach, i oczekiwaniach. Drużyna co raz bardziej staje się jego.
Odpowiedzialność:
Alessandro Del Piero Bardzo wielka, chyba nawet większa niż w przeszłości. Bycie liderem nie sprawia mi kłopotów. Wiem, że wybiegając na boisko biorę na siebie odpowiedzialność i wszystko co jest z tym związane. Motywuje mnie wiele powodów, a zwłaszcza fakt, że dwa razy z rzędu byliśmy bliscy wygrania mistrzostwa Włoch. Mam nadzieję, że wielę pomogę zwycięskiej drużynie. Ale zdaję sobie sprawę, że oczekiwania coraz bardziej rosną.
Zmiany:
Oczekiwałem wielu zmian, a niektóre z nich już nastąpiły. Transfer Zidane'a zaskoczył mnie. Transfer Filippo Inzaghiego także. Uważam, że było to dobrze rozegrane, bo obie strony doszły do zadowalających porozumień. Z drugiej strony, pozyskaliśmy najlepszych piłkarzy dostępnych na rynku transferowym. Z przybyłych najbardziej zaskoczył mnie Buffon, przecież Van der Sar jest wspaniałym bramkarzem.
Obecny Juventus:
Nie mogę powiedzieć czy jesteśmy silniejsi niż w poprzednich sezonach, ale mam taką nadzieję. Musimy po prostu zająć pierwsze miejsce. Zdaję sobię sprawę, że przez ostatnie dwa lata żyliśmy w dziwnej atmosferze, ale nie był to jedyny powód, przez który nic nie wygraliśmy. Sami też popełniliśmy parę błędów. Alessandro Del Piero & Zinedine Zidane.
Bez Zidane'a:
Oczywiście Juventus się zmieni. Ale wierzę, że Lippi już rozmyślał o tym, i że postara się zastosować inną taktykę biorąc pod uwagę, że każdy z nas będzie chciał grać na swojej ulubionej pozycji.
Co należy poprawić?
Osobiście chciałbym strzelać więcej bramek, ale najważniejsze to zawsze pomagać swojej drużynie. Nasza linia ataku, mimo braku Zidane'a i Inzaghiego nie osłabła, ponieważ ci co zostali, włączając w to Amoruso są bardzo zmotywowani. Powinniśmy być przede wszystkim bardziej agresywni.
Rynek transferowy:
Nikt o mnie nie mówił? Sądzę, że nastąpi to w styczniu. Bardzo bym tego chciał! Nie było pogłosek, bo wszyscy patrzyli na innych piłkarzy, a rynek transferowy potrafi zawsze zaskoczyć. Podsumowując moje relacje z działaczami, chciałbym zostać tu na zawsze.
Podpisy:
Po dwóch latach, moje przedłużenie kontraktu nie jest już wielką rzeczą. Zarobki są coraz większe i większe, ale to konsekwencja rynku. Mój podpis spowodował tyle szumu bo był pierwszy takich rozmiarów.
Ancelotti - Lippi:
Alessandro Del Piero Rozmawiałem już z Ancelottim. Dobrze między nami się układa i było to widać. Teraz nadszedł czas Lippiego, trenera z którym wiele wygraliśmy i mieliśmy wspaniałe lata. Mamy zamiar doświadczyć tego ponownie. Wszyscy znamy Lippiego bardzo dobrze i sądzę, że da nam to sporą przewagę.
Trezeguet:
Mam nadzieję, że dokonamy wielkich rzeczy. Ale biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki na pewno nie będziemy ciągle grać razem. Tak czy inaczej kiedy przyjdzie pora pokażemy się z najlepszej strony. David ma talent, smykałkę do strzelania bramek, zwłaszcza z główki. Wzajemnie postaramy się być jeszcze lepsi.
Nedved:
W Juventusie pokaże na co go na prawdę stać. Niewątpliwie bardzo ważny dla drużyny.
Przeciwnicy:
Dobrze dla Romy, że nie poczyniła wielkich zmian. Juventus i Milan wybrali wzmocnienia.

Źródło: www.juventus.com
Przetłumaczył: Martin


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone