index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Prasa polska
Prasa zagraniczna
Internet
Felietony
Wywiady
Biografie
Primavera
3.11.2002 11:32:22 | komentarzy: 0 | czytano: 1851 razy

Jeśli Juve zdoła znaleźć odpowiednią motywację grając przeciwko drużynom prowincjonalnym, będzie miało szansę na obronę scudetto. W przeciwnym razie będą problemy. Marcello Lippi w tych dniach, w roli psychologa starał sie wytłumaczyć swoim piłkarzom, jak ważny jest mecz wyjazdowy z Modeną. Udało się? I jeszcze: jaką drużynę zobaczymy?
Będziemy bardzo zdecydowani gdyż zdajemy sobie sprawę, że z takimi przeciwnikami trzeba dać wszystko pod względem fizycznym, po to, by później przeważył aspekt techniczny.
Prowincjonalne drużyny - biegają i walczą o każdą piłkę, w końcu nie mają nic do stracenia. Wręcz przeciwnie...
Są to drużyny dobrze zorganizowane, dla których entuzjazm jest najlepszą bronią.
Co pan wie o Modenie?
Latem umieściłem tę drużynę wśród niespodzianek tegorocznych rozgrywek. Mało zmieniła, więc piłkarze znają się na wylot. I mają dobrego trenera, który dokonał reszty. Toteż czeka nas ciężki mecz i moi chłopcy doskonale zdają sobie z tego sprawę.
W meczu z Udinese nastąpiło rozluźnienie psychiczne, nie obawia sią pan podobnej reakcji z Modeną?
To co innego, było to po dwóch dniach od meczu wyjazdowego z Newcastle i wykańczającej podróży do Turynu, gdzie wylądowaliśmy o trzeciej nad ranem, teraz jesteśmy bardziej wypoczęci. Po pierwsze dlatego, że z Feyenoordem graliśmy we wtorek, po drugie graliśmy u siebie i po trzecie, fakt nie do pominięcia, z Modeną gramy w niedzielę. Nie będzie rozluźnienia, zagramy najlepiej jak potrafimy.
Nawet jeśli będzie brakowało ważnych elementów?
Już się przyzwyczaiłem do trudnych sytuacji.
Kogo zabraknie w tym meczu?
Oprócz tych co zawsze, nie będę miał Tudora ,Davidsa i Thurama. Holender ma ból pleców, Chorwat był przeźiębiony i po kilku dniach odpoczynku wrócił dopiero teraz na treningi.
A Thuram?
W meczu z Feyenoordem grał z gorączką i ogólny jego stan nie był najlepszy, więc wolimy dać mu kilka dni odpoczynku.
Marcello Lippi W zamian za to, odzyskał pan Marco Di Vaio, który w meczu z Holendrami strzelił dwie bramki. W czym może się jeszcze poprawić ex Parmy?
Nie chcę rozmawiać o pojedynczych piłkarzach w wigilię tak ważnego meczu. Ale wszyscy mogą zawsze nauczyć się czegoś nowego. On jest dla nas bardzo ważny, tak jak Del Piero, Trezeguet, Salas i Zalayeta.
A propos Del Piero: przyzna mu pan jedną kolejkę odpoczynku?
Nie wykluczam tego, ale muszę się jeszcze zastanowić. (...)
Te wszystkie nieobecności, co za irytacja. Czuje się pan poszkodowany?
Nie narzekam, to nie w moim stylu. Ja czekam na wszystkich piłkarzy, ale nie mogę żałować komplementów chłopcom, których mam do dyspozycji.
Co do Modeny: w tej drużynie jest wielu piłkarzy, którzy wyrośli w sektorze młodych w Juve. Gwiazdą jest Sculli. Co może pan o nim powiedzieć?
To bardzo interesujący chłopak. Obserwujemy go z wielkim zainteresowaniem. Zręczny w pojedynkach główkowych, sprytny, ma dużo zapału i entuzjazmu.
Inter nadal wygrywa i po meczu z Como może się jeszcze oddalić. Martwi to pana?
Nie, absolutnie. Wystarczy spojrzeć jak skończyły się ostatnie rozgrywki: o wszystkim decydują ostatnie mecze. Najważniejsze to nigdy nie rezygnować, a tego nie trzeba uczyć moich piłkarzy.
Modena i Piacenza. Dwa mecze wyjazdowe, oba w waszym zasięgu. Z sześcioma punktami więcej pozycja bianconerich byłaby jeszcze bardziej interesująca. Trzeba to wykorzystać, nie sądzi pan?
Myślimy o każdym meczu z osobna. Tak jak wcześniej mówiłem, mecz z Modeną będzie trudny, musimy podejść do niego z prawidłową mentalnością. Później będziemy myśleć o meczu z Piacenzš. Mogę wam tylko powiedzieć, że jesteśmy naładowani i skoncentrowani.


Na podstawie wywiadu: Camillo Forte z Tuttosport
Przetłumaczyła: Medi


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone