index index sezon klub historia artykuły forum fanpage ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Prasa polska
Prasa zagraniczna
Internet
Felietony
Wywiady
Biografie
Primavera
24.12.2002 10:13:05 | komentarzy: 0 | czytano: 1884 razy

Panie Zambrotta, od 18 czerwca w Daejeon w Korei i przeciw Korei, do dzisiaj wydarzyło się sporo. Jedne rzeczy bardzo miłe inne mniej...
To prawda. Po pierwsze: poważna kontuzja. Wyszedłem z boiska gdy prowadziliśmy a w szatni przed TV asystowałem autentycznej katastrofie. W przeciągu kilku minut zostaliśmy wywaleni z Mundialu, ciągnąc za sobą złość i polemikę. I do bólu fizycznego dołączył inny...
A potem?
Potem wakacje, długa rehabilitacja i Juventus. Nie było to łatwe, gdyż kto wychodzi z tak poważnych kontuzji ma problemy z dojściem do formy. Być do dyspozycji to jedno, ale mieć na sto procent kondycję psychofizyczną to zupełnie co innego.
A jak się pan czuje w tej chwili?
Czuję się znowu sobą. Wszystko jest w porządku i jestem gotów do gry.
Dostaje pan wiele ofert. W szczególności zainteresowany jest panem Inter. Hector Cuper nie raz wychwalał pana przed Massimo Moratti... Może się zdarzyć, że w styczniu lub czerwcu będzie pan zmuszony do przeprowadzki...
Nie, zdarzyć to się coś może, ale na pewno nie to... Plotki krążą i tak powinno być. Mnie to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, w pewnym sensie jestem nawet dumny z tego, że jestem w planach tak poważnego klubu i słynnego trenera. Jest tylko jedno "ale"...
Jakie?
...że nie mam najmniejszego zamiaru zostawiać Juve. Czuję się świetnie z moimi kolegami, trenerem i kibicami. Kiedy byłem w Bari marzyłem o koszulce bianconerich. Teraz, kiedy już ją mam, nawet przez głowę mi nie przechodzi myśl żeby ją powiesić na wieszaku.
Pana kontrakt wygaśnie za trzy lata...
Tak, w 2005. Ale czekam na to, że Moggi zaproponuje mi przedłużenie. To nie kwestia pieniędzy, ale jakości...
Pana agent Beppe Bonetto wie o tym?
Pewnie, że wie. Wszyscy o tym wiedzą. Klub też, który mam nadzieję, ma o mnie dobre zdanie.
Jakie są pana stosunki z Camoranesim?
Normalne. Spodziewałem się tego pytania...
Dlaczego?
Domyślałem się... W każdym razie nie patrzymy na siebie spode łba, nie walczymy ze sobą ani uważamy, że jeden rujnuje drugiego. Wręcz przeciwnie, szanujemy się i cenimy nawzajem. Cieszę się, że Mauro udało się zademonstrować swoje walory i, że stał się silnym punktem drużyny. Dzięki częstym rotacjom w składzie jest miejsce dla obu i Lippi ze spokojem może dokonywać wyboru. Kto myśli, że jesteśmy zazdrośni jeden o drugiego jest w grubym błędzie.
Jest pan prawym zewnętrznym, który nauczył się trochę wszystkiego. Naturalny ereda Angelo Di Livio: nie obawia się pan na dłuższą metę wynaturzenia?
Absolutnie nie. I nie tylko odkąd jest Lippi próbuję się przystosować, za Ancelottiego też przytrafiało sie, że grałem centralnie lub w obronie. (...)
Brakuje panu goli...
Tak, brakuje mi ze dwóch goli więcej na sezon. Ale nie jestem dziadkiem, mogę jeszcze nadrobić.
A propo's nadrabiania, przed Perugią Juve miało kryzys czy to tylko obniżenie formy?
Zaczęliśmy w pięknym stylu sezon, lekka obniżka formy jest do strawienia, w końcu nie możemy bez przerwy wygrywać. Podstawy są świetne, czego efekty widać, teraz już jest dobrze. Z pewnością pomoże nam też przerwa świąteczna.
Czego się pan spodziewa na Święta?
Prezent? Zdrowia. Moim pierwszym celem będzie ponowne zdobycie miejsca w kadrze azzurrich. Zależy mi na tym. Ostatnim razem, na drugiej półkuli ziemskiej nie za dobrze się to skończyło.


Na podstawie wywiadu: Vittorio Oreggii z Tuttosport
Przetłumaczyła: Medi


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone