index index sezon klub historia artykuły forum fanpage typer ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland


Drużyna
Mercato 2018/19
Piłkarz sezonu

Juventus
Terminarz
Lista strzelców
Lista kartek
Lista asyst

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Prasa polska
Prasa zagraniczna
Internet
Felietony
Wywiady
Biografie
Primavera
17.05.2000 21:33:29 | komentarzy: 0 | czytano: 1887 razy

Carlo Ancelotti był na ostatniej konferencji prasowej sezonu razem z Robero Bettega, Antonio Giraudo i Luciano Moggi. Trener Juventusu mówił o niespodziewanym zwrocie przypadków w ostatniej kolejce rozgrywek, zapewnił jednocześnie że cele na przyszłość są już jasno określone.
OSTATNI MECZ
Jesteśmy ogromnie rozczarowani [wynikiem z Perugią], przecież Scudetto było w zasięgu ręki, jednak to Lazio go zdobyło. To wstyd - chciałem dać fanom satysfakcję z wygranej. Żałuję, że nie zdobyliśmy punktów w Perugi. To był dziwny mecz, nawet atmosfera była nieciekawa z powodu zbyt dużej presji. Mecz był wyrównany do 20 minuty, a potem to my przeważaliśmy. Wszyscy wiedzą jak się skończyło - a ta godzina przerwy w niczym nie pomogła.
DOBRE I ZŁE DECYZJE
Jest wiele powodów przez które sprawy potoczyły się źle. Ostatni mecz nie odzwierciedlał należnej naszej postawy z drugiej połowy sezonu. Po za tym mieliśmy ciężki rozkład meczów. Zapytacie czy dostatecznie dobrze wykorzystałem zawodników rezerwowych. Piłkarze którzy grali z Bologną i Milanem pokazali, że są w dobrej formie.
SEZON
To był trudny rok, ale nigdy nie jest łatwo wygrać we Włoszech. Nasi krytycy byli sceptyczni od początku i potem przyznaliśmy im rację. Przykro mi, że sędzia Massimo De Santis, został postawiony w tak trudnej sytuacji, włączając w to pogróżki. Ludzie posunęli się za daleko. Nie myślę, że forma Juve spadła. Nawet z dziesięcioma zawodnikami w Perugii, mieliśmy przewagę na boisku. Mieliśmy dobry sezon, co dodało nam otuchy. Ale nie spodziewaliśmy się takiego zakończenia.
INZAGHI
Fakt, że długo nie zdobył bramek, nie jest jego winą - to mogło zdarzyć się każdemu. Ogólnie grał dobrze i dzięki jego golom zdobyliśmy kilka ważnych punktów. Zostanie w Juventusie.
DEL PIERO
W następnym roku zagra jeszcze lepiej, jestem pewien.
ZIDANE
Zagrał dobrze, jak wszyscy. Żaden zawodnik nie zawiódł mnie - być może to ja nie zawsze dawałem z siebie wszystkiego.
PRZYSZŁOŚĆ
Nie zapowiada się na wielkie zmiany, ale kilka rzeczy ulegnie zmianie. Szukam piłkarzy, którzy wniosą coś do zespołu, ale niekoniecznie tych najdroższych. Jestem zadowolony z drużyny. Musimy rozwijać naszą grę na wszystkich formacjach. Mówicie, że nie strzeliliśmy wielu bramek. Nie można patrzeć tylko na bramki. Pomiędzy zdobytymi a straconymi mieliśmy dobry stosunek. Nie potrzebowaliśmy więcej goli, powinniśmy za to bardziej uważać by nie stracić tego ostatniego.
LIGA MISTRZÓW I SERIE A
Obie rozgrywki są ważne, ale potrzebujemy większego składu aby na obu coś pokazać.
WŁOSI DINO ZOFFA
Aż siedmiu zawodników Juventusu zostało powołanych do reprezentacji Włoch. Myślę, że co jednego brakuje. To nie oznacza, że krytykuję Zoffa, mówię tylko, że Alessio Tacchinardi pokazał przez cały sezon, że jest jednym z najlepszych na swojej pozycji.
MORAŁ Z HISTORII
Drużyna wystartuje w przyszłym sezonie z zacięciem i determinacją. Chciałbym wystartować już jutro! Na szczęście nie mamy czasu na rozpamiętywanie przeszłości - mamy bardzo dużo do zrobienia!

Przetłumaczyła: Ania


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone