index index sezon klub historia artykuły forum fanpage ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Prasa polska
Prasa zagraniczna
Internet
Felietony
Wywiady
Biografie
Primavera
10.03.2000 12:12:13 | komentarzy: 0 | czytano: 2168 razy

Krótko po fatalnym występie Juventusu w Pucharze UEFA przeciwko Celcie Vigo samolot ląduje na płycie lotniska w Turynie. Co o tym meczu ma do powiedzenia numer 10 Bianconerich.
Czy to rzeczywiście taka straszna noc?
Tak, i trzeba jeszcze wiele dodać. Popełniliśmy dużo błędów i słusznie zostaliśmy ukarani przez drużynę, która do tego meczu bardzo dobrze się przygotowała.
Gdzie Juventus popełnił błąd?
Byliśmy źle nastawieni psychicznie. W Europie płaci się za błędy, tak samo w lidze, tyle że tam nie ma się drugiej szansy. To będzie dla nas pożyteczna lekcja.
Teoretycznie biorąc powinna być wielka różnica w jakości gry między Juventusem i Celtą. Czy zgodzisz się, że czasami drużyny teoretycznie słabsze są lepiej zmotywowane.
Nie możemy oceniać naszych błędów tylko, dlatego że byliśmy za bardzo rozkojarzeni. Celta grała z wielką determinacją i zasłużyli na zwycięstwo.
Jak wytłumaczysz fakt, że wszystkie drużyny włoskie odpadły z Pucharu UEFA?
Wytłumaczenie jest proste. Nasza liga jest bardzo wymagająca i żeby grać na dwóch frontach, trzeba być bardzo dobrze zgranym.
O czym mogą pomyśleć wasi rywale w drodze po Scudetto po porażce w Vigo?
Mogą myślec co chcą: że teraz zagramy jeszcze lepiej bo nie mamy na głowie pucharu, lub że jeśli zostaliśmy pokonani to wcale tacy niezwyciężeni to my nie jesteśmy. Jedyne co nam pozostało to zamienić błędy na lekcje i wyciągnąć odpowiednie wnioski, ponieważ już nie wiele czasu zostało do końca sezonu.
Zatem to czego się nauczyliście odrazu wdrożycie w życie w meczu przeciwko Piacenzie?
Oczywiście, wśród nas są nawet tacy, którzy nie lubią przegrywać na treningach. Jesteśmy gotowi na Piacenzę, ponieważ każdy mecz w Serie A jest ciężki. Nie zapominajmy o Lecce. To jedyna drużyna która nas pokonała a my wyciągneliśmy wiele z tej porażki.

Przetłumaczył: Martin


Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone