index index sezon klub historia artykuły forum fanpage Sklep Pod Stadionem ksiazki kontakt
mapatop
Strona główna
Forum
Fanpage
Twitter
Archiwum newsów
Ostatnio na forum
Mapa strony
Regulamin

Dodaj do ulubionych
Startuj z JuvePoland

Juventus
Mercato 2019/20
Drużyna
Terminarz

Serie A
Terminarz
Tabela

Liga Mistrzów
Terminarz
Autorzy
Historia strony
Współpracuj z nami
Statystyki strony
Reklama
8.09.2004 17:46:47 | komentarzy: 0 | czytano: 12031 razy

Odrobina historii

Nasz serwis ukazał się w sieci dokładnie 15 grudnia 1997 roku. Postanowiliśmy skorzystać z usług serwerowni KKI (Krakowski Komercyjny Internet). Pierwsze dni nie należały do najłatwiejszych. Internet w Polsce dopiero raczkował, a strona od razu miała dość spory zasób informacji, grafik i zdjęć, które nie zawsze udało się w pełni załadować. Dopiero po tygodniu, 22 grudnia, wszystko działało jak należy. Mimo wszystko to właśnie 15 grudnia uważamy za oficjalne „narodziny” serwisu.


Tak wyglądały raporty meczowe w 1998 roku...


... a tak pierwszy banner.

Początki funkcjonowania strony nie różniły się niczym od amatorskich projektów, jakie tworzą zapaleni wielbiciele klubów piłkarskich. Na stronie można było znaleźć m.in.: składy, wyniki meczów, terminarze itp.
Jedynym, jakże istotnym szczegółem, który odróżniał nas od reszty podobnych witryn były częste aktualizacje. Codziennie pojawiały się świeże wiadomości z życia klubu, często takie, których próżno było szukać w innych polskich serwisach czy nawet prasie. Wyniki były podawane zaraz po zakończeniu meczu, a niekiedy udawało się informować internautów o przebiegu meczu na bieżąco. W tamtych czasach takie rzeczy spotykało bardzo rzadko. Przy drogich połączeniach modemowych, nie każdy był skłonny „bawić” się w coś takiego. W końcu internet dopiero docierał do Polski i daleki był od tego co możemy zastać teraz.


Wygląd strony po przenosinach na soccera...


... i "nowy" banner.


W drugim roku działalności, krótko po przeprowadzce na nowy serwer, nastąpił przełom. W ciągu tylko jednego miesiąca osiągnęliśmy oglądalność, na jaką będąc na KKI musieliśmy czekać cały długi rok. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszym kwartale 1998 roku, czyli 4 miesiące po starcie strony zanotowaliśmy raptem 100 wizyt. Przeprowadzka była wstrząsem, który poruszył lawinę. Od tego momentu nasza motywacja do pracy nad ulepszaniem serwisu bardzo płynnie przekładała się na zainteresowanie internautów, a co z tym idzie na popularność.
W kwietniu 1998 roku powstała Lista Mailingowa, która niestety wraz z pojawieniem się Forum w październiku 2002 roku powoli zaczęła kończyć swój żywot. Ale to właśnie na Liście Mailingowej zawiązały się pierwsze poważne znajomości, a niektóre z nich trwają do teraz. To właśnie na Liście Mailingowej padła pierwsza propozycja spotkania polskich fanów Juve – planowany mecz niestety nie doszedł do skutku, ale w końcu udało się zorganizować spotkanie, które potem przerodziło się w regularne zloty. Także w tym okresie, gdzieś w 1998 roku, powstała nazwa JuvePoland. Pomysłodawcą był fan Juve z Gdyni - 7sk.


Strona opisująca piłkarza...

JuvePoland miało nawet swój epizod na kanale irc. W maju 1999 założono kanał irc #juvepoland. Oficjalna premiera miała miejsce podczas ostatniej kolejki sezonu 1998/1999, 23 maja.
Drugi rok działalności i ekspansja użytkowników otworzyła nam nowe możliwości. Postanowiliśmy wystartować z typerem. Ale jak to w naszym zwyczaju nie poprzestaliśmy na oklepanych rozwiązaniach. U nas należało wytypować wynik końcowy, wynik do przerwy i dodatkowo strzelca bramki dla Juventusu. Mimo, że typy należało wysyłać mailem a punkty podliczane były ręcznie, zabawa w typerów spotkała się z dużym powodzeniem i do teraz jest jednym z charakterystycznych elementów JuvePoland.
Internet pod koniec XX wieku nie rozpieszczał kibiców. O stałym łączu można było pomarzyć, połączenie modemowe było bardzo drogie. Zdobywanie materiałów multimedialnych graniczyło więc z cudem. Jednak dla JuvePoland nie było rzeczy niemożliwych. To właśnie u nas można było znaleźć materiały multimedialne – oczywiście mowa o bramkach ze spotkań. Co więcej, gdy inne serwisy zaczęły myśleć o podobnych rozwiązaniach z naszej witryny można było już ściągać najciekawsze akcje! Nie każdy jednak mógł sobie pozwolić na ściąganie takich ilości danych (nawet 10 MB to już było wyzwanie), więc na JuvePoland można było zamówić płytę ze bramkami, akcjami, opisami meczów, a nawet skrótami spotkań. Zwłaszcza te ostatnie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Użytkownicy JuvePoland nie ograniczali się do czytania o meczach. Mogli oglądać swoich idoli w akcji!


W marcu 2003 pojawiła się nowa strona powitalna


Pomysłów jak widać nam nie brakowało. Jednym z takich rewolucyjnych posunięć było skupienie się tylko na rynku polskim i zrezygnowaniu z wersji anglojęzycznej serwisu. Wszelkie zasoby i potencjał skierowaliśmy na podbój rodzimego Internetu, który do tej pory traktowany był po macoszemu. Miało to miejsce we wrześniu 2002 roku.
Wtedy też zmieniliśmy po raz kolejny szatę graficzną, wykorzystując nowe technologie (PHP, mySQL). Okazało się to słusznym posunięciem, bo oprócz niezłej zawartości merytorycznej strony, stała się ona bardziej przyjazna dla oka.
Kolejna rewolucja miała miejsce w listopadzie 2003 roku. Zmieniono grafikę, dodano opcję logowania zintegrowanego z forum – od tej pory strona dostarczała nowych opcji zalogowanym użytkownikom, m.in. komentowanie newsów, obszerny dział multimediów. Rozwój Internetu sprawił, że to właśnie wtedy wprowadziliśmy możliwość ściągania oprócz bramek i akcji również skrótów spotkań. Tego nie było nigdzie indziej!
Oprócz tego typer został w pełni zautomatyzowany – od tej pory można było typować każdy mecz, a nie tylko następny, jak miało to miejsce wcześniej.

We wrześniu 2004 roku dokonano zmiany graficznej, która obowiązuje do dziś.
Kolejne lata to znów ciekawe rozwiązania dostępne na stronie. Uruchomiliśmy relację live, wzbogaciliśmy informację o piłkarzach o aktualne kontuzje, w dziale historycznym dodaliśmy wyniki wszystkich historycznych spotkań Juventusu począwszy od jego powstania.
Ostatnie lata to uruchomienie bogatej galerii no i działu z tapetami, które masowo tworzą użytkownicy JuvePoland. Zainicjowaliśmy również akcję „Bądź na czasie z JuvePoland”, dzięki której wszyscy kibice mogą podsyłać linki do ciekawych newsów, artykułów oraz materiałów, które powinny być dostępne w wersji polskiej dla pozostałych użytkowników. Dzięki tej akcji do naszej redakcji zawitało kilka nowych twarzy.

Fan cluby

W kwietniu 2003 na forum padła pierwsza propozycja założenia Fanclubu. Po kilku tygodniach założyliśmy nieoficjalny FanClub, który w swojej działalności bardziej przypominał jednokierunkową listę mailingową – jego członkowie otrzymywali najświeższe wiadomości, wyniki i informacje dotyczące Juventusu wprost na swoją skrzynkę pocztową. Niestety pomysł ten okazał się niewypałem i szybko upadł. Tak to już w życiu jest, że nie zawsze wszystko się udaje.
W kwietniu 2005 roku podjęliśmy decyzję o założeniu oficjalnego Fan Clubu Juventusu – JuvePoland Club. Zdobyliśmy potrzebne informacje, a dzięki Giorgio Montaldo z Turynu proces rejestracji przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Niestety przez 4 lata oficjalna sekcja Juventusu zrzeszająca fankluby z całego świata, Centro Coordinamento Juventus Club DOC, niewiele nam pomogła i w sierpniu 2009 roku postanowiliśmy z niej wystąpić. W roku 2011 członkowie na Walnym Zgromadzeniu postanowili przyłączyć się do sekcji grupy kibicowskiej Drughi – więcej informacji znajdziecie pod adresem drughipolska.com

Serwery

Pierwszy rok działalności to serwery Krakowskiego Komercyjnego Internetu. W 1999 roku przenieśliśmy się na serwis home.pl a dokładnie na domenę soccer.com.pl, gdzie przebywaliśmy aż do roku 2005. Wprawdzie w międzyczasie przenosiliśmy się parę razy na inne serwisy, ale zawsze kończyło się to klapą. W końcu musieliśmy opuścić także miejsce, które wydawało się dla nas rajem. Niestety ciągły wzrost popularności oraz problemy na domenie soccer.com.pl spowodowały, że mimo wielu chęci ze strony właściciela, Łukasza Mączki, skończyło się to, co trwało tak długo – domena soccer.com.pl ogłosiła upadłość, a my zmuszeni byliśmy szukać nowego serwisu. W połowie roku 2005 usadowiliśmy się na hostbank.pl. Przygoda z tą firmą także nie trwała długo. Ogromne obciążenie serwera spowodowane coraz to większą popularnością serwisu zmusiło nas do poważnego rozglądania się za serwerem dedykowanym. Zwykłe serwery nie były wstanie udźwignąć ogromu ruchu oraz transferu. Od kwietnia 2006 roku serwis JuvePoland znajdował się właśnie na takim serwerze. JuvePoland nie zwalniało jednak tempa i użytkownicy coraz częściej byli informowani o kolejnych awariach i przestojach. Na początku 2011 roku zmuszeni zostaliśmy do kolejnej zmiany serwera na jeszcze wydajniejszy.

Adresy

Dotychczasowe adresy strony:
15.12.1997 - 11.01.1999: kki.net.pl/~juventus
11.01.1999 - 08.04.2000: juventus.soccer.com.pl
09.04.2000 - 07.10.2000: juventus.webcom.pl
08.10.2000 - 24.03.2001: juventus.pvp.pl
25.03.2001 - 19.01.2004: juventus.soccer.com.pl
20.01.2004 do teraz: juvepoland.com

Teraźniejszość

Oferujemy Wam codziennie najświeższe informacje w tym takie, o jakich nie przeczytacie na innych portalach. Po każdym meczu można ściągnąć bramki, akcje, przeczytać komentarze trenerów, piłkarzy i działaczy.
Do dyspozycji kibiców jest czat, forum, komentarze pod newsami gdzie można wymieniać swoje poglądy. JuvePoland słynie z wysokiej kultury użytkowników i odwiedzających stronę kibiców. Wszelkie przejawy chamsta, dyskryminacji, braku kultury kończą się karami lub nawet wiecznym banem.
W ciągu wielu lat JP zmieniło życie wielu fanom Juventusu i to w tym pozytywnym sensie. Na forum zapanowała moda na spotkania internautów, podczas których mogą wspólnie obejrzeć mecz, pograć razem w piłkę czy po prostu porozmawiać o Juve, oczywiście nie tylko. O ile jeszcze na początku funkcjonowania strony całe życie skupiało się wokół spraw wirtualnych, tak teraz większość przenosi się na spotkania w rzeczywistości.
Nie uciekamy od nowinek technicznych i co rusz oferujemy fanom wiele ciekawych atrakcji, w tym konkursy, w których oprócz sprawdzenia swojej wiedzy można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ukochanym klubie oraz akcje związane z gadżetami Juventusu.
To na JuvePoland szybko odnajdziesz kanał, na który można obejrzeć mecz przez Internet bądź dowiedzieć się, która stacja telewizyjna transmituje spotkanie lub inne programy z Juventusem.W dzień ósmych urodzin tak wyglądały trzy skórki dostępne na JP: Default, Big Blue i Bianconero

To właśnie na forum JP zapanowała moda na tworzenie kompilacji video i wspaniałe tapety z zawodnikami Juventusu. JuvePoland współpracuje z całą rzeszą kibiców, jesteśmy otwarci na każdego i praktycznie wszyscy mogą brać udział w tworzeniu serwisu.
Tylko na JuvePoland znajdziesz obszerny dział z artykułami. Od tekstów wyszperanych z Internetu, poprzez te, które tworzą sami fani, aż do codziennego przeglądu prasowego. Dział Download wcale nie ustępuje innym zasobom strony.

Naszą największą atrakcją jest niewątpliwie zabawa "Typuj Wynik". Podobnie jak w poprzedniej i w tej macie możliwość głosowanie nie tylko na Juve, lecz także na pozostałe drużyny grające w Serie A oraz Lidze Mistrzów. Każdego roku do zabawy w najlepszego typera przyłącza się coraz więcej kibiców. Już teraz w walce o nagrody, które z roku na rok są coraz bardziej atrakcyjne, mierzy się ponad 1000 internautów.
Co miesiąc wybieramy piłkarza miesiąca oraz bramkę miesiąca. Na koniec roku głosujemy na wydarzenie ostatnich 12 miesięcy. A trzeba dodać, że to nie wszystkie atrakcje.

My

Obecnie w redakcji JP pracuje kilkanaście osób. Niektórzy odchodzą, a w ich miejsce pojawiają się nowi. Pracy wielu z nich nie da się ocenić, bo jest to robota ciężka, wymagająca cierpliwości, samodyscypliny, a przede wszystkim pasji. Nie sposób nie wymienić w tym miejscu ojca JuvePoland Martina - bez którego ten wspaniały projekt nigdy by się nie zrodził. Jest i Siewier, który trzyma wszystko w ryzach, Lucas - odpowiedzialny za marketing, Oskar - pracujący nad ciągłym udoskonaleniem witryny, Mnowo - naczelny Newsman. Ciężko opisać zasługi i inwencję wszystkich, którzy codziennie dają coś od siebie dla JP i dla Was.

Przyszłość

Można śmiało powiedzieć, że aktualnie jesteśmy największą i najbardziej popularną stroną o Juve w Polsce. Przez lata funkcjonowania nawiązaliśmy wiele kontaktów z serwisami zagranicznymi, a także z ludźmi, którzy mają dostęp do najświeższych informacji, praktycznie z pierwszej ręki.
Każdego dnia serwis JuvePoland odwiedzany jest przez prawie 10 tysięcy użytkowników. Z kolejnymi sukcesami Bianconerich, przychodzą sukcesy frekwencji JP.
JuvePoland to przede wszystkim dużo inwencji twórczej, chęć tworzenia. Nie to jednak jest naszą główną dewizą i celem samym w sobie. Jest nią rzetelność i obiektywizm. To wartości, które stają dla nas na pierwszym miejscu.
Rok 2013 ma być rokiem wielu zmian na naszej stronie. Pierwsze, małe kroki zostały już poczynione (m.in. zwiększenie liczby adminów z trzech do pięciu). Wierzymy, że właśnie małymi krokami kolejny raz w historii zrobimy różnicę. Różnicę, która pokaże, że w jedności siła, bo to nie tylko od nas zależy jaka przyszłość będzie czekać JuvePoland. Twórzmy ją razem!

Autorzy strony (byli i obecni)

Alexxxxx (2004-2007)
Bartek (1999-2004)
Bartek(Juventino) (III.2011-VIII.2014)
bigZbig (2002-2004)
bukol87 (od 2006 do 2007)
Dave Cossolo (1997-1999)
hara (2008-2009)
Gregor del Ptasior (2006-2007)
Jacol (2005-2007)
JuveCracow (IV.2011-XI.2011)
kamex22 (IV.2007-X.2008)
Mesju mJaUcViEej (2006- III.2011)
Pinturicchia (2007-IV.2015)
Railis (2006-XII.2011)
Robert (1999-2004)
Seba (1999-2002)
Świergot (2004-2009)
white_wolv (2006-XII.2011)
Makoto (od 2009-2011)
DeeJay DJJuventinho (2000-2013)
juveluck (2004-2012)
Juventinha (2006-2015)
Martin (1997-2013)
Oskar8 (od 2003) Siewier (od 2003)
mnowo mnowomiejsky (od 2006)
-Lucas- (od 2007)
tabo89 (od VIII.2010) MeHoweck Elmo (2000-2002 i od 2006)
Leniup (od 2007)
Slim (od III.2011)
ganio1985 (od XI.2011)
mpolek (od X.2012)
ombre (od X.2012)
dhoine (od X.2011)
alina (od I.2013)
bendzamin (od IV.2013)
Ouh_yeah (od IV.2013)
ewerthon (od V.2013)
JuveLethal (od V.2013)
pumex (od V.2013)
s00p3L (od II.2014)
delarudii (od IV.2014)


Moderatorzy forum (byli i obecni)

Bianconeri (2004-2005)
kornknot (2005-XII.2010)
Kouba (2004-2005 i 2007-IX.2010)
lipa (2004-2005)
mee_too (2004-2005)
Rasi (2004-2005)
Rybeq (2004-2005)
semi (2002-2004)
ToMeK (2004-2005)
Ulisses (2004-VIII.2008)
yari (2004-2005)
Mrówa (V.2011-XII.2012)
Radek_88 (od 2008-2014)
Asta#8 (od II.2011-2014)
Dragon Ti_Amo_Juventus_Dragon (od 2004)
Simi (od II.2011)
steru (od V.2011)
jarmel (od XII.2013)
Hoffman (od III.2014)
Skibil (od IV.2014)
Juras_Senat (od V.2014)
Eric6666 (od VI.2014)

Współpracownicy (byli i obecni)

Andrea Vellano (od 2002-2008)
CzarnyZkultury (2009-2010)
Elmo (2002-2004)
James Sultana (od 2002-2008)
Juventinho (2002-2004)
Lipa (2002-2004)
Medi (2002-2010)
Robert Kraszewski (2002-2004)
Semi (2002-2004)
Tomasz Lipiński (2007-2010)
tom_ (2002-2004)
Behemot BartekD (od 2002)Aby móc komentować, musisz być zarejestrowany i zalogowany.
KSIĘGARNIA WYDAWNICTWA SQN JPDROID - JUVEPOLAND NA ANDROIDA

Znaki towarowe JUVENTUS, JUVE i logo Juventusu są własnością Juventus F.C. Spa, Turyn, Włochy.
The trade names and marks JUVENTUS, JUVE and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy.
Copyright (c) 1997-2019 JuvePoland -- Wszelkie prawa zastrzeżone